Країни АСЕАН не домовилися про позицію щодо територіальних претензій Китаю

П'ятниця 13 липня 2012 15:24

Країни Південно-східної Азії не змогли виробити єдину позицію щодо того, як реагувати на територіальні претензії Китаю в Південно-Китайському морі. Про це повідомляє BBC.

Міністри закордонних справ десяти держав-членів Асоціації країн південно-східної Азії (АСЕАН) завершили зустріч в Камбоджі, не зробивши якоїсь спільної заяви.

Представник Філіппін жалкує про те, що його країні не вдалося просунутися в вирішенні територіальної суперечки з Китаєм за риф, відомий під назвою Скарборо.

Філіппіни звинуватили Камбоджу, яка є союзником Китаю, в блокуванні будь-яких формулювань, які можуть призвести до конфронтації.

В'єтнам і Філіппіни рішуче не згодні з претензіями Китаю на більшу частину території Південно-Китайського моря і хочуть, щоб АСЕАН чинила опір спробам Пекіна перевести вирішення спорів тільки на рівень двосторонніх міждержавних відносин.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Японія планує викупити частину спірних з Китаєм і Тайванем островів.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся