Standard&Poor's знизило кредитні рейтинги Греції на три ступені до BB+, тобто до спекулятивної категорії.

Міжнародне рейтингове агентство Standard&Poor's (S&P) знизило довгострокові кредитні рейтинги Греції відразу на три ступені - до BB+, перевівши їх в так звану спекулятивну категорію. Одночасно короткостроковий кредитний рейтинг Греції був знижений до рівня А-2. Дані рейтингові дії відображають заклопотаність аналітиків S&P щодо можливості Греції провести необхідні реформи, направлені на скорочення бюджетного дефіциту країни. Відповідна інформація міститься в опублікованому сьогодні прес-релізі агентства, передає РБК. У ньому також відмічено, що прогноз по рейтингах - "негативний". Таким чином, рейтинги Греції можуть бути переглянуті експертами S&P у бік подальшого пониження.
Раніше довгостроковий і короткостроковий суверенні кредитні рейтинги Греції були визначені аналітиками агентства на рівні ВВВ+/А-2. При цьому сьогоднішні рейтингові дії не торкнулися оцінки ризику переведення і конвертації валюти для грецьких несуверенних позичальників, яка була залишена без змін на рівні ААА.
22 квітня європейське статистичне агентство Eurostat переглянуло оцінку бюджетного дефіциту Греції за підсумками 2009 р. з 12,7% ВВП до 13,6% ВВП, що викликало різке ослаблення позицій євро на валютному ринку, а також зростання CDS на Грецію і прибутковості грецьких держоблігацій. Після цього рейтингове агентство Moody's знизило суверенні рейтинги Греції на один рівень - з A2 до A3.
Держборг оцінюється в 300 млрд євро, що перевищує річний ВВП країни. У поточному році Афіни планують позичити на ринку 54 млрд євро. При цьому грецький уряд зобов'язався знизити бюджетний дефіцит в 2010 р. до 8,7% від ВВП країни, а до кінця 2012 р. - до рівня нижче 3% ВВП.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся