Попит на російський газ зі сторони Європи ростиме, - "Газпром"

Незважаючи на зниження витрачання електроенергії в Європі, попит на російський газ росте. Це викликано тим, що власний видобуток газу в Європі падає, що є довгостроковою тенденцією і робить вигідним будівництво нових ниток газопроводу з Росії в Європу. Про це заявив глава "Газпрому" Олексій Міллер, передає "Росія 24".

"Зниження власного видобутку газу в Європі йшло швидшими темпами, ніж знижувався попит на енергоносії, зокрема на газ", - відзначає Міллер. В результаті в 2011 р. "Газпрому" вдалося продати більше газу в Європу, ніж в 2010 р., причому це відбулося на тлі того, що постачання газу компаній інших країн (окрім Катара) знизилися.

Європа намагається чинити тиск на "Газпром" з метою зниження ціни на газ, саме цим пояснюється антимонопольне розслідування Єврокомісії можливих порушень з боку газового концерну, упевнений Міллер. "Вся ця історія з Європейською комісією - це, звичайно ж, не від хорошого життя в єврозоні, а від тих економічних проблем, які мають сьогодні країни, зокрема країни, які споживають у великому обсязі російський газ", - відзначив глава "Газпрому".

Читайте також: Ціна на газ для України може бути понижена до 160 дол. за 1 тис. куб. м у разі приєднання до МС, - Азаров

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся