ua en ru

Рада суддів України скасувала рішення конференції суддів адмінсудів про покладення обов'язків голови ВАСУ на О.Пасенюка до призначення нового голови.

Рада суддів України скасувала рішення конференції суддів адміністративних судів від 24 грудня 2009 р. про покладення обов'язків голови Вищого адміністративного суду України на Олександра Пасенюка до призначення голови ВАСУ. Відповідне рішення було прийняте сьогодні на засіданні ради суддів України, передає кореспондент РБК-Україна.

Також Рада суддів визнала її першого заступника голови ВАСУ Миколи Сіроша стосовно покладення на себе обов'язків голови ВАСУ такими, що вчинені у повній відповідності до законодавства. Згідно із документом, саме перший заступник голови ВАСУ М.Сірош є єдиним уповноваженим суб'єктом виконання обов'язків голови ВАСУ.

Рада суддів визнала також незаконними рішення президії ВАСУ та рішення конференції суддів адміністративних судів про покладення обов'язків голови ВАСУ на О.Пасенюка незаконними.

Рада суддів також зупинила рішення ради суддів господарських судів України від 10 грудня 2009 р. про покладання обов'язків голів господарського суду Запорізької обл. та Господарського суду Київської обл.

Нагадаємо, 24 грудня конференція суддів адмінсудів проголосувала за те, щоб О.Пасенюк виконував обов'язки голови ВАСУ до призначення нового голови в порядку, визначеному законом. "За" проголосували 133 делегати, "проти" - 43. У голосуванні взяли участь 176 делегатів.