Згідно зі звітом CEFIC вартість 1 тис. куб. м газу для українських хіміків на 34 дол. вище, ніж в країнах ЄС, - "Комерсант-Україна".

Європейська рада хімічної промисловості (CEFIC) розповсюдила 8 липня ц.р. звіт, в якому сказано, що ціна для українських споживачів природного газу в I півріччі була найвищою в Європі, повідомили "Комерсант-Україна" декілька виробників хімічних добрив. Згідно зі звітом, українські підприємства купували газ по 315 дол. за тис. куб. м, тоді як норвезькі - по 281 дол. за тис. куб. м, а румунські - по 150 дол. за тис. куб. м. Таким чином, вартість 1 тис. куб. м газу для українських хіміків мінімум на 34 дол. вище, ніж у країнах Євросоюзу. Це призвело до падіння виробництва аміаку в країні в I півріччі на 43,9%. У ЄС, на відміну від України, компанії працюють в умовах конкуренції на ринку газу і мають можливість укладати прямі договори з постачальниками, відзначають експерти. Зараз собівартість виробництва аміаку в Україні складає 280-300 дол., тоді як ціна на європейському ринку на нього складає 140-150 дол./т, відзначає керівник департаменту хімічної промисловості ДП "Держзовнішінформ" Дмитро Гордійчук. В результаті, як стверджує почесний голова наглядової ради концерну "Стирол" Микола Янковський, в I півріччі в Україні на 80% виріс імпорт добрив із Росії та Китаю. У НАК "Нафтогаз України" пояснити причину такої значної різниці між цінами для хімічних підприємств України і ЄС не змогли. "Для хіміків спеціально була введена середньозважена ціна на газ. У I кварталі ми купували газ по 360 дол. за тис. кубометрів, а продавали його приблизно по 310 дол. Чому в країнах Євросоюзу при цьому ціна виявилася нижчою, мені складно пояснити", - сказав прес-секретар "Нафтогаза" Валентин Землянський.
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся