ru ua

З дна Жовтого моря піднята частина південнокорейського корвету Cheonan, затонулого в кінці березня 2010 р. на кордоні з КНДР.

З дна Жовтого моря в результаті спецоперації піднята друга частина південнокорейського патрульного корвету Cheonan, затонулого в кінці березня 2010 р. на кордоні з КНДР. Як повідомили представники військового командування країни, носова частина корабля була піднята за допомогою крана і поміщена на баржу, передає РБК з посиланням на Associated Press. Військові сподіваються виявити усередині піднятої частини судна тіла шістьох зниклих без вісті моряків.

Нагадаємо, 26 березня 2010 р. південнокорейський військовий корабель Cheonan з 104 членами екіпажу на борту патрулював прикордонні території поблизу південнокорейського острова Пеннендо приблизно в 20 км від північнокорейського кордону. Після того, як в корпусі корабля стався вибух, судно швидко пішло до дна. Сеул відмовився робити офіційні заяви про причини події. За однією з версій, військовий корабель Південної Кореї затонув через підриву на підводній міні. У першу годину операції були врятовані 58 моряків, що знаходилися на борту корабля, після чого фахівцям так і не вдалося виявити ще жодного моряка.