ЗМІ: Севрук відкликав слідчих напередодні закінчення терміну арешту підозрюваних у вбивстві
Кримінальній справі №12012000000000062 за здійснену в 2012 році спробу вбивства ключового свідка у справі про розкрадання коштів "Родовід-банку", загрожує фіаско. 10 квітня 2016 року закінчується відведений судом термін перебування під вартою чотирьох осіб, обвинувачених прокуратурою в організації і спробі здійснення замовленого вбивства. У той же час, Шевченківський районний суд вже місяць не може провести жодного засідання за відсутності сторони обвинувачення, йдеться в публікації "Розгінні прокурори" на українських ЗМІ.
За даними ЗМІ, перше засідання нового складу суду, що триває вже два з половиною роки розгляду справи повинен був відбутися 17 березня 2016 року. Однак, як зазначається в матеріалі з посиланням на документ, того ж дня в. о. генерального прокурора Юрій Севрук підписав постанову, згідно з якою, "у зв'язку з кадровими змінами в структурі Генеральної прокуратури України виникла необхідність" провести зміну представників обвинувачення в суді.
Якщо раніше справою про замах на Сергія Дядечка тривалий час займалася група слідчих Генеральної прокуратури України, то тепер цю справу було опущено на місцевий рівень, а представниками обвинувачення призначено низку прокурорів Київської місцевої прокуратури №10, відзначається в публікації.
Крім того, за даними ЗМІ, із цією постановою в суд з'явився один із зазначених у ньому прокурорів Панов. При цьому, як випливає з судового Рішення від 17 березня 2016 року, яким володіють ЗМІ, зізнався, що з матеріалами кримінальної справи абсолютно не знайомий.
За даними видання, суд на вимогу сторони захисту дав відвід цьому прокурору, пояснивши, що матеріали справи становлять понад 40 томів, і вимагав від Генпрокуратури забезпечити явку на наступне засідання - 23 березня - уповноважених прокурорів.
23 березня в суд прийшла інший прокурор Київської місцевої прокуратури №10 Мартинюк. Яка також зізналася, що не знайома з матеріалами справи. Суд знову задовольнив заявлений захистом відвід прокурору Мартинюк. При цьому вдруге зобов'язав ГПУ "вжити заходів до забезпечення участі в процесі належним чином уповноважених прокурорів" з складу саме Генеральної прокуратури, йдеться у публікації.
На наступне засідання 30 березня з'явилася тільки одна прокурор з числа співробітників Київської місцевої прокуратури № 10 М.Тимошенко. Правда, вже з іншою постановою за підписом Севрука, від 28 березня 2016 року. Цією постановою призначалася чергова група прокурорів прокуратури міста Києва та місцевої прокуратури, заявили у виданні.
Згідно з текстом постанови, на яку посилаються українські ЗМІ, три прокурора Генпрокуратури, які тривалий час займалися справою, зараз "здійснюють досудове розслідування і підтримку держобвинувачення по всій території України" по багатьох інших справах, а четвертий - перебуває у відпустці.
Підсумок і цього судового засідання - задоволення судом присяжних заявленого захистом відводу прокурора Тимошенко з причин її некомпетентності для прийняття участі у справі, заявили автори публікації. При цьому, суд вказав на ігнорування раніше висунутих в ухвалах від 17 та 23 березня вимог про необхідність надіслати на засідання знайомих з матеріалами справи прокурорів.
За даними ЗМІ, наступне засідання суду призначене на середу, 6 квітня.