ru ua

ЗМІ: розшукуваний поліцією Олександр Кацуба судиться в Харківській області

Олександр Кацуба, колишній заступник голови правління НАК "Нафтогаз України", який знаходиться в розшуку, особисто подав позовну заяву в Господарський суд Харківської області. Про це свідчить підпис під позовом про захист корпоративних прав Кацуби від 11 грудня, пишуть українські ЗМІ з посиланням на документи.

За даними видання, 17 грудня суддя Сергій Прохоров виніс ухвалу про відкриття провадження за позовом. Судове засідання призначено на 21 січня.

Так, ЗМІ з посиланням на матеріали пишуть, що Кацуба самостійно подав позовну заяву, сплатив судовий збір, вніс кошти на депозитний рахунок суду через касу банку ВАТ "Банк" Грант", а також відправив копії позовної заяви через поштове відділення "Укрпошти" та через кур'єрську службу доставки.

Як повідомлялося раніше, Олександр Кацуба і його брат Сергій були оголошені в розшук МВС України. В даний час переховуються від органів попереднього слідства за вчинення злочину, передбаченого частиною 5 статті 191 КК України.

За даними видання, Олександр Кацуба підозрюється у привласненні 285 мільйонів гривень при проведенні сейсморозвідувальних робіт у 2012-2014 роках, а також в замаху на розтрату належить "Нафтогазу" майна на суму близько 12 мільярдів гривень.

Олександр Кацуба був призначений на пост заступника голови правління НАК "Нафтогаз України" у листопаді 2012 року, у 26-річному віці. На цій посаді він змінив свого старшого брата Сергія (народний депутат сьомого скликання, суб'єкт висування - Партія регіонів").

Батько братів Володимир Кацуба, впливовий харківський бізнесмен, народний депутат Верховної Ради України сьомого (суб'єкт висування - Партія регіонів) і восьмого (член депутатської групи "Партія "Відродження") скликань.

Зазначається, що кримінальне провадження за фактом зловживань братів Кацуба в "Нафтогазі" було відкрито навесні 2014 року.

Як писали ЗМІ, Олександр Кацуба полетів в Ніццу після отримання повістки про явку для обрання запобіжного заходу 25 вересня 2015 року.

25 вересня 2015 року Олександр Кацуба зник з поля зору правоохоронних органів. 2 жовтня 2015 року Печерський районний суд Києва санкціонував затримання екс-чиновника, а 9 жовтня МВС оголосила братів в розшук, додали у виданні.