ua ru

Смертність українців від СНІД та ВІЛ знизилася на 7%, - МОЗ

Смертність українців від СНІД і ВІЛ знизилася на 7%. Про це сьогодні на прес-конференції в Києві заявив в.о. міністра охорони здоров'я України Василь Лазоришинець, передає кореспондент РБК-Україна.

"Ми відзначаємо сьогодні спільно з усім світом День боротьби зі СНІД та ВІЛ. Україна не стоїть осторонь у процесі боротьби із цією хворобою. У нас вперше за останні роки зафіксовано зниження кількості тих, хто помирає від СНІДу та ВІЛ, цього року показник знизився на 7%. Тобто, в цьому році ми фіксуємо зниження смертності на 7%, якщо порівнювати із 2013 року", - заявив Лазоришинець.

Також він повідомив, що фіксується зниження кількості інфікування СНІД та ВІЛ серед низки категорій.

"Із 22 до 9% - серед молодих людей, на 17% за три останні роки знизився показник захворювання і інфікування серед тих, хто вживає наркотичні засоби, в тому числі за допомогою внутрішньовенних ін'єкцій. На сьогодні показник передачі інфекції від матері до дитини становить усього 4,28%, хоча раніше цей показник був 29%", - зазначив в.о. голови МОЗ.

Лазоришинець нагадав, що Кабмін затвердив державну цільову програму з бюджетом понад 6 млрд грн на 2014-2018 рр. по боротьбі зі СНІД та ВІЛ. Ця програма дозволить істотно збільшити кількість тих, хто зможе пройти лікування за державні кошти, а також забезпечити більш ефективні заходи щодо профілактики.

За словами Лазоришинця, на даний момент вже закуплено за державні кошти лікарських засобів на суму 1,8 млрд грн, що становить - 71,8%. "А до кінця року буде акцептовано всі 100% необхідних лікарських засобів за державні кошти", - додав він.

В.о. міністра нагадав, що були підписані угоди з 10 медичними організаціями та міжнародними донорами про надання Україні гуманітарної допомоги, що дозволило б забезпечити закупівлю вакцин. "Уряд Канади через ЮНІСЕФ виділив близько 3,5 млн доларів для закупівлі вакцин для наших дітей... Спільно з урядом нам вдалося розблокувати 509 тис. доз вакцини БЦЖ, тобто всі регіони України як мінімум на півроку будуть забезпечені цією вакциною", - наголосив Лазоришинець.

Нагадаємо, за даними Міжнародної організації праці (МОП), рівень безробіття серед людей з ВІЛ утричі вище середніх показників.