ru ua

Слідчий комітет РФ звинуватив українську льотчицю в причетності до вбивства російських журналістів

Слідчий комітет Російської Федерації пред'явив української льотчиці Надії Савченко звинувачення в пособництві у вбивстві журналістів Всеросійської державної телерадіокомпанії (ВДТРК).

Слідчий комітет Російської Федерації пред'явив української льотчиці Надії Савченко звинувачення в пособництві у вбивстві журналістів Всеросійської державної телерадіокомпанії (ВДТРК). Про це йдеться в повідомленні прес-служби слідчого комітету Росії РФ.

"Управлінням з розслідування злочинів, пов'язаних з використанням заборонених засобів і методів ведення війни, СК Россиим громадянці України Надії Савченко пред'явлено звинувачення в скоєнні злочину, передбаченого ч.5 ст.33, п.п. "а,б,е,ж,л" ч.2 ст.105 КК РФ (пособництво у вбивстві двох і більше осіб у зв'язку із здійсненням службової діяльності, загальнонебезпечним способом, з мотивів політичної ненависті, вчинене групою осіб). За клопотанням слідства судом щодо Савченко обрано запобіжний захід у вигляді взяття під варту", - йдеться в повідомленні.

У прес-службі зазначили, що Савченко "є військовослужбовцем збройних сил України з військової спеціальності оператор-навідник вертольота Мі-24".

За даними слідства, під час військових дій в районі Луганська в червні поточного року, Савченко взяла відпустку і вступила в батальйон "Айдар". Дізнавшись координати розташування групи російських журналістів ВГТРК та інших цивільних осіб під Луганськом, вона передала їх бойовикам. Після цього саме за цими координатами був проведений мінометний обстріл, в результаті якого загинули співробітники ВГТРК Ігор Корнелюк і Антон Волошин.

Також в Слідкомі Рф підкреслили, що Савченко проникла на територію Росії без паспорта під виглядом біженки.

"Вона і без документів, під виглядом біженки перетнула межу Росії. При перевірці документів в одному з населених пунктів РФ вона була затримана для встановлення особи. Після чого з'ясувалося, що Савченко проходить як підозрювана у кримінальній справі про вбивство російських журналістів... В даний момент вона перебуває в одному зі слідчих ізоляторів. І в рамках кримінальної справи слідчі будуть з'ясовувати, з якою метою вона прибула в Росію", - додали в прес-службі.

Нагадаємо, 17 червня під Слов'янськом Донецької області під мінометний обстріл потрапила знімальна група ВГТРК. В результаті обстрілу загинули кореспондент Ігор Корнелюк і звукорежисер Антон Волошин.