Система субсидій стимулює споживачів до надмірного використання газу, - "Львівгаз"

НовиниЕнергетика    06.07.2016 - 10:58

За підсумками опалювального сезону споживачі Львівської області, які отримували державну допомогу, в середньому використовували вдвічі більше газу, ніж ті, хто її не отримував. Про це йдеться в повідомленні прес-служби "Львівгазу".

Крім того, вважають в компанії, діючий механізм надання субсидії негативно позначається на якості обслуговування клієнтів, адже підприємства - постачальники послуг - залишаються без обігових коштів для фінансування своєї поточної діяльності.

"Органи соціального захисту розраховують розмір субсидії на обсяг газу, який, часом, вдвічі перевищує реальне споживання. Такий механізм державної допомоги не сприяє економії ресурсу. Більш того, споживачі намагаються випалити весь газ, на який надана субсидія, щоб надалі її не зменшили. При цьому, деякі з субсидіантів взагалі не сплачують за газ навіть частку обов'язкового платежу", - розповів перший заступник голови правління ПАТ "Львівгаз" Павло Сербан.

У "Львівгазі впевнені, що такий підхід створює умови для збільшення споживання газу. Якщо до цього, вже кілька років жителі Львівської області скорочували споживання газу, то в I кварталі 2016 року використання газу в побуті збільшилося майже на 5%.

"Ми завжди рекомендуємо споживачам оформляти субсидії, щоб мати можливість оплачувати за дорогою енергоресурс. Але сьогодні така недосконала система надання допомоги не захищає інтереси ні споживачів, ні держави. Вони лише провокує надмірне споживання газу і загрожує для газорозподільному підприємству втратою платоспроможності", - додав Павло Сербан.

Якщо в подальшому систему субсидування не буде приведено у нормальний стан, до кінця року дефіцит оборотних коштів ПАТ "Львівгаз" досягне 400 млн грн, заявили в прес-службі.

On Top