Shell, BP і Vitol хочуть експортувати нафту з США

Низка найбільших світових нафтових компаній - Shell, BP і Vitol - звернулась до уряду США з проханням дозволити їм експортувати надлишки нафти, що видобувається на території США. Про це повідомляє "Росія-24" з посиланням на Financial Times.

Shell попросила Міністерство торгівлі США дозволити їй експорт американської нафти, підтвердив агентству Reuters представник компанії.

У разі позитивної відповіді уряду і початку експорту американської нафти за кордон світові ціни на вуглеводні, ймовірно, знизяться. Також зміняться схеми торгівлі нафтою між Європою, Західною Африкою і Північною Америкою, відзначає Financial Times.

Для утримання низьких внутрішніх цін на енергоносії американське законодавство протягом майже 100 років забороняє експорт нафти; для нього необхідний спеціальний дозвіл влади країни. В останні 10 років країна експортувала менше 100 тис. бар. нафти на день, тоді як імпорт нафти становив 9 млн бар. на добу.

До недавнього часу працюючі в США компанії, за винятком декількох на Алясці, не були зацікавлені в постачаннях нафти за межі країни. Проте зараз рівень видобутку нафти в країні зріс до максимуму з 1995 р. багато в чому завдяки сланцевому буму.

Тепер трейдери зацікавлені в поставках палива танкерами з Мексиканської затоки на НПЗ, розташовані на узбережжі Атлантичного океану в Канаді.

Читайте також: ОПЕК прогнозує попит на нафту в 2013 р. на рівні 89,55 млн бар./добу

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся