Секретаріат президента: Проекти змін до Конституції, запропоновані політсилами, відображають виключно їхні програмні засади.

У Секретаріаті президента переконані, що проекти змін до Конституції, запропоновані політичними силами, відображають виключно їхні програмні засади, або власні бачення. Про це сьогодні під час брифінгу повідомила заступник голови Секретаріату президента Марина Ставнійчук, передає кореспондент РБК-Україна. "Аналіз проектів, які пропонує і ПР і БЮТ мають цілу низку недоліків, які мають ідеологічний характер і формально правовий характер, що свідчить про те, що є намагання представити власні інтереси в тих чи інших змінах до Конституції", - сказала вона. За її словами, зараз пропонуються зміни, розроблені кулуарно, під себе і далекі від інтересів народу. Проаналізувавши запропоновані варіанти змін до Конституції, М.Ставнійчук зазначила, що у пропозиціях БЮТу чітко прослідковується жорсткий імперативний мандат, а також неможливість оскарження дій партій і блоків щодо подальшої долі нардепів. Це, за її словами, є явно не демократичний і не європейський вибір. Щодо пропозицій ПР, які стосуються позаблокового статусу і надання російській мові державного статусу, то ці питання не сприятимуть згуртуванні держави, а принесуть розбалансованість як серед політикуму, так і в цілому в суспільстві. Вона зазначила, що з часом усі зрозуміють, що Президент запропонував правильний алгоритм внесення змін до Конституції Національною конституційною радою. "Якісні конституційні зміни не можна ухвалювати поспіхом і кулуарно", - сказала вона. На її думку, політики у питанні створення Конституції, мабуть, не довіряють народу, тому що вважають діяльність НКР не оптимальною і вбачають найкращим варіантом одразу створення у складі ВР Конституційної комісії і напрацювання змін там.
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся