RU

Saxo Bank прогнозує падіння цін на золото в 2010 р. до 870 дол. за унцію, Morgan Stanley - зростання до 1,3 тис. дол.

Данський банк Saxo Bank прогнозує, що в 2010 р. світові ціни на золото впадуть до 870 дол. за тройську унцію. Як йдеться в щорічній доповіді Saxo Bank під назвою "Неймовірні прогнози", зміцнення американського долара, яке почнеться наступного року, викличе могутню корекцію цін на золото і завдасть хворобливого удару по інвесторах, що спекулюють на зростанні котирувань цього дорогоцінного металу.

Проте аналітики Saxo Bank впевнені в зростанні вартості золота в довгостроковій перспективі. У данському банку вважають, що до 2014 р. світові ціни на золото досягнуть позначки1,5 тис. дол. за унцію.

Протилежного прогнозу на майбутній рік дотримується американський банк Morgan Stanley. На думку аналітиків банку, ціни на золото досягнуть в 2010 р. позначки 1,3 тис. дол. за унцію, а потім почнуть знижуватися під впливом долара, що зміцнюється. Як повідомляє Reuters, базовий сценарій Morgan Stanley припускає зростання ціни золота в 2010 р. до 1,250-1,3 тис. дол. за унцію, а "бичачий" сценарій - до 1,325-1,350 тис. дол. за унцію.