ru ua

Саміт G-20 у 2016 році пройде в Китаї

Саміт G-20 у 2016 році пройде в Китаї Джерело фото:kremlin.ru

Саміт "великої двадцятки" у 2016 році пройде в Китаї. Це випливає з підсумкового комюніке саміту.

У наступному році зустріч пройде в Антальї (Туреччина).

Згідно з текстом комюніке, одним з основних поставлених завдань стало зростання світового ВВП на 2% до 2018 року. Це, за прогнозами, збільшить світову економіку більш ніж на 2 трлн дол. і створить мільйони робочих місць. Для реалізації цього плану лідери "Групи двадцяти" мають намір підвищити обсяги торгівлі та інвестицій, а також посилити конкуренцію.

За підсумками саміту також було затверджено антикорупційний план, розрахований на 2015-2016 роки. Зокрема, лідери "двадцятки" заявили про намір забезпечити прозорість володіння бізнесом. Це дозволить боротися із хабарництвом, ухиленням від податків та відмиванням грошей. У документі йдеться і про необхідність законодавчо закріпити поняття "бенефіціарний власник". Також країни G-20 до кінця 2018 р. зобов'язалися розпочати автоматичний обмін податковою інформацією.

Водночас у комюніке наголошується, що для світової економіки зберігаються ризики, пов'язані з геополітичною нестабільністю. "Світова економіка залишається вразливою по відношенню до шоків, зберігається фінансова нестійкість", - йдеться в документі.

Раніше повідомлялося, що в австралійському Брісбені розпочалася закрита зустріч лідерів ЄС і США, головною темою обговорення якої є ситуація в Україні.

Як заявив Президент Росії Володимир Путін журналістам за підсумками саміту G-20 у Брісбені, ситуація в Україні має "хороші перспективи до врегулювання".