С.Тулуб: Зарплата у вугільній промисловості в 2007 р. зросте на 28%.
Заробітна плата працівників вугільній промисловості в 2007 р. зросте на 28%. Про це сьогодні повідомив журналістам міністр вугільної промисловості Сергій Тулуб в ході засідання колегії Мінвуглепрому. За словами міністра, на прибуткових шахтах заробітна плата буде збільшена вже в грудні поточного року. У I кварталі 2007 р. на нові тарифи перейдуть працівники основних професій, з II кварталу – всі інші. Перший заступник міністра вугільної промисловості Юрій Зюков у свою чергу повідомив, що в жовтні середній розмір заробітної плати шахтарів складав 1 тис. 500 грн. За його словами, підвищення заробітної плати в 2007 р. відбуватиметься поетапно з метою переведення працівників шахт на оплату праці по тарифних ставках, розрахованих виходячи з мінімальної заробітної плати в 400 грн. Ю.Зюков зазначив, що для введення нових тарифних ставок в 2007 р. необхідні додаткові кошти у розмірі 2,2 млрд грн. Підприємства можуть знайти тільки 527 млн грн, а залишок суми міністерство має намір знайти за рахунок підвищення планової ціни на 1 т вугілля на 7-10%, що дозволить отримати 1,1 млрд грн. Крім того, планується збільшити об'єми видобутку вугілля по шахтам Мінвуглепрому в 2007 р. на 1,2 млн т в порівнянні з 2006 р. На думку заступника міністра, за рахунок цих двох чинників Мінвуглепром наступного року отримає додатково 1,3 млрд грн. В ході колегії було також ухвалено рішення зобов'язати керівників шахт 25.12.2006 розробити реальні заходи по находженню додаткових коштів для підвищення тарифних ставок по кожній шахті і представити їх на розгляд міністерства.