ru ua

S&P знизило довгостроковий кредитний рейтинг холдингу Agroton до рівня "вибірковий дефолт"

Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's знизило довгостроковий кредитний рейтинг аграрного холдингу Agroton до рівня "вибірковий дефолт".

Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's знизило довгостроковий кредитний рейтинг аграрного холдингу Agroton до рівня "вибірковий дефолт", повідомляє Bloomberg.

Читайте також: Agroton просить власників його євробондів погодитися на перенесення виплати купона на півроку

Зниження рейтингу було викликано тим, що компанія не виплатила процентний дохід за єврооблігаціями. Також на прохання емітента агентство відкликало рейтинги, після того як Agroton не зміг виплатити борги через неможливість зняття готівки з свого рахунку на Кіпрі.

"Рішення Agroton не платити відсотки говорить про дальнейшемг погіршенні умов діяльності компанії в 2013 р.", - зазначив кредитний аналітик S&P Антон Гейзе. За його словами корпоративне управління підприємством аналітики вважають "слабким".

Нагадаємо, що минулого тижня Fitch Ratings знизило довгострокові рейтинги дефолту емітента (РДЕ) компанії Agroton Public Limited в іноземній і національній валюті з рівня CCC до C.

Читайте також: Fitch знизило рейтинги агрохолдингу Agroton з CCC до C

Основний банківський рахунок "Агротону", на якому розміщені грошові кошти компанії, знаходиться в Bank of Cyprus, який сам в даний час проходить процедуру реструктуризації. Це негативно позначається на позиції ліквідності "Агротону".

Крім того, за повідомленнями компанії, її операційні показники, ймовірно, продовжать погіршуватися в 2013 р. на тлі несприятливих погодних умов в Луганській області (що негативно позначилося на врожайності сільськогосподарських культур) і зниження цін на вироблені культури - пшеницю і насіння соняшнику.

"Агротон" спеціалізується на вирощуванні зернових і олійних культур, виробництві та реалізації продукції тваринництва. Земельний банк компанії на кінець 2012 р. становив 160 тис. га. За підсумками минулого року компанія отримала неаудировані чистий прибуток у розмірі 20,7 млн дол проти 270 тис. дол в 2011 р.