Керівний орган партії може ухвалювати рішення про позбавлення нардепа повноважень у разі невходження до фракції, або виходу з неї, - БЮТ.

Вищий керівний орган політичної партії, керуючись нормами Конституції України і рішенням Конституційного суду щодо неконституційності невходження депутата до політичної партії, за списками якої він був обраний, може ухвалювати рішення про позбавлення народного депутата повноважень у разі невходження до фракції, або виходу з неї. Про це заявив сьогодні на прес-конференції народний депутат України (фракція БЮТ), голова комітету ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Віктор Швець. Він наголосив, що це є офіційна позиція БЮТ. Він також зазначив, що у мотивувальній частині рішення Конституційного суду зазначено, що тільки чисельність депутатських фракцій є фактором реального впливу на процес утворення коаліції депутатських фракцій, а не чисельність коаліції, як такої. Тому він переконаний, що вихід двох депутатів зі складу коаліції не має ніякого відношення до правоздатності коаліції. В.Швець зазначив, що угоду про створення коаліції підписували лідери блоків, а не народні депутати, і народні депутати не є суб'єктами створення коаліції. В.Швець повідомив, що БЮТ вважає, що під термін "вихід із фракції" підпадає те, що Ігор Рибаков відкликав свій підпис зі списку депутатів БЮТ, не бере участі у діяльності фракції, та не виконує завдань, які йому дає фракція, і це є підставою припинення ним перебування у фракції. Тому БЮТ на з'їзді позбавив І.Рибакова депутатських повноважень і як тільки рішення з'їзду буде оформлено до ЦВК будуть направлені документи для реєстрації наступного за списком кандидата у депутати. За словами В.Швеця, у ЦВК не буде правових підстав не ухвалювати це рішення.
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся