Россільгоспнагляд виявив антибіотики в сирах Milkiland

НовиниХарчопром    08.08.2013 - 18:43

Россільгоспнагляд повідомив, що у твердих сирах українських компаній "Прометей" і "Миргородський сироробний комбінат" виявлено антибіотики - окситетрациклін і тетрациклін, пише "Комерсант-Україна".

У яловичині "Прилуки-Агропереробка" також виявлено підвищений вміст мезофільних аеробних і факультативно анаеробних мікроорганізмів - це може викликати у споживачів харчове отруєння.

Вміст антибіотиків у сирах забороняє не тільки російське, а й українське законодавство, відзначає заступник директора Інституту екогігієни і токсикології ім. Медведя Анатолій Подрушняк.

Поки щодо продукції цих компаній введено режим посиленого лабораторного контролю. Це означає, що тепер Россільгоспнагляд буде перевіряти кожну партію продукції компаній, а не вибіркові, як це робилося раніше. Якщо протягом трьох місяців порушення не будуть виявлені повторно, підприємства знімуть з посиленого контролю.

З 27 українських підприємств, чия молочна продукція може поставлятися на російський ринок, вільно це роблять тільки 12. Для 11 компаній ввезення заборонено, 4 - перебувають на посиленому контролі. У виробників яловичини ситуація ще гірше: з 24 українських підприємств для 15 заборонені постачання на ринок Росії, лише 8 можуть робити це безперешкодно, 1 - поставлено на посилений контроль.

"Прометей" та Миргородський сиркомбінат контролює один з найбільших в Україні виробників і експортерів сиру - компанія Milkiland. Головний виконавчий директор Milkiland Анатолій Юркевич вважає, що антибіотики могли потрапити в продукцію не на його виробництві, а разом з молоком.

За його словами, в компанії перевіряють кожну партію сиру, яка спрямовується до Росії.

"Але оскільки партія, в якій були знайдені антибіотики, вже реалізована, зараз складно зрозуміти, чиї результати аналізів неправильні - наші чи Россільгоспнагляду", - зазначив Юркевич.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top