ru ua

РФ не брала участі у вчорашній зустрічі Радбезу ООН по Криму

Російська Федерація відмовилася від участі в неформальній зустрічі, що відбулася 31 березня, зустрічі представників країн-членів Радбезу ООН щодо ситуації в Криму.

Російська Федерація відмовилася від участі в неформальній зустрічі, що відбулася 31 березня, представників країн-членів Радбезу ООН щодо ситуації в Криму, повідомляє Deutsche Welle.

Постійне представництво Росії при всесвітній організації заявило, що розгляд цих питань "не вписується в рамки відповідальності Ради Безпеки" і тому є недоречним.

Зустріч пройшла, як зазначається, за ініціативою литовської місії при ООН. За підсумками засідання постійний представник Литви в Раді Безпеки Рита Казрагиене заявила, що представники кримських ЗМІ піддаються переслідуванням, а населення півострова виявилося у владі потужної пропаганди. На її думку, зустріч стала вкрай важливою, оскільки дала змогу зацікавленим сторонам одержати інформацію з перших рук. На засіданні ООН були присутні депутат Верховної ради Мустафа Джамілев і українська журналістка Валентина Самар.

Російська сторона назвала ініціативу Литви "ще однією спробою відвернути увагу від серйозної ситуації на Україні", задуманої для того, щоб "влаштувати тенденційне пропагандистське шоу".