ru ua

В результаті бійки за церкву в Тернопільській обл. постраждали 15 осіб, - УПЦ МП

В результаті бійки за церкву в Тернопільській обл. постраждали 15 осіб, - УПЦ МП Фото: бійка за церкву в Тернопільській області

У боротьбі за храм в селі Катеринівка взяв участь і "Правий сектор"

У результаті масової бійки за церкву святого великомученика Георгія Побідоносця в селі Катеринівка Тернопільської області постраждали 15 осіб. Про це йдеться в повідомленні центру інформації Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП).

"Як повідомляє Центр інформації УПЦ, посилаючись на Тернопільської єпархії протоієрея Георгія Казмирука, 15 осіб травмовано, одна людина з важкими травмами госпіталізований, деякі постраждалі отримали переломи кінцівок", - йдеться в повідомленні.

Отець Георгій повідомив, що церква до останнього часу належала місцевій громаді УПЦ МП і перебувала в її користуванні ще з 1940-х рр. Проте нещодавно в селі зареєструвалася громада Київського патріархату. Голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна підписав документ про те, що приходи УПЦ МП і УПЦ КП повинні служити в храмі почергово.

"Офіційно нам про це рішення чи не повідомили... Ми звернулися до суду. Поки ми чекали судове рішення наша громада та представники УПЦ КП служили у дворі храму. Але 21 вересня, на свято Різдва Богородиці, близько 15 годин після того, як ми і Київський Патріархат відслужили у дворі святкові літургії, приїхали представники "Правого сектора" і разом з прихильниками УПЦ КП, зламавши вікно, потрапили в церкву і запустили туди священиків Київського Патріархату, які стали там звершувати богослужіння", - розповідає отець Георгій.

Він зазначив, що місцеві віруючі УПЦ МП почали збиратися біля храму, але на його територію бійці "Правого сектора" їх не пустили.

В УПЦ МП заявили, що представники батальйону "Тернопіль" з кийками і разом з бійцями "Правого сектора" побили їх парафіян. Потім сталася бійка, в результаті якої 15 осіб були травмовані.

Нагадаємо, як повідомили міліції, 21 вересня в селі Катеринівка Тернопільської області парафіяни УПЦ КП і УПЦ МП побилися за церкву. За даними МВС, прихильники Московського патріархату відмовились передати ключі від храму представникам Київського патріархату. Між двома громадами виник конфлікт та бійка. Правоохоронці намагалися врегулювати конфлікт, в результаті чого отримали тілесні ушкодження. Під час конфлікту у правоохоронців також викрали спецзасоби і знищили їм одяг.