ru ua

Релігійні фанатики розстріляли щонайменше 44 людей в мечеті на півночі Нігерії

Озброєні люди вбили щонайменше 44 людей в мечеті в місті Кондуга, на північному сході Нігерії, де діють бойовики ісламістського угрупування "Боко Харам".

Озброєні люди вбили щонайменше 44 людей в мечеті в місті Кондуга, на північному сході Нігерії, де діють бойовики ісламістського угрупування "Боко Харам", передає BBC.

Як повідомляють представники місцевої влади, на мечеть напад було скоєно ще в неділю вранці під час ранкової молитви. За даними нігерійського видання Daily Post, ще 26 людей отримали поранення. Всі вони знаходяться в лікарні в місті Майдугурі.

Влада не виключає, що до нападу можуть бути причетні релігійні фанатики з радикального угрупування "Боко Харам", яка вбила тисячі людей у північній частині країни з 2009 року. Групування в основному здійснює напади на церкви, але часом стають об'єктом нападів і мечеті.

Назва угруповання на місцевій мові хауса означає "західна освіта - гріх". Угрупування бореться за повалення нігерійського уряду і створення ісламської держави на півночі Нігерії.

У травні Президент країни Гудлак Джонатан ввів надзвичайний стан у трьох північно-східних штатах країни Борно, Адамава і Йобе під час наступальної операції проти ісламістських бойовиків.

У понеділок угруповання розповсюдило відеозапис, на якому лідер ісламістів Абубакар Шекау бере на себе відповідальність за напади, які сталися останнім часом, в тому числі вбивства поліцейських і військових.