Рада хоче призначити пенсії працюючим інвалідам ІІ групи

Середа 18 червня 2014 12:03
Народні депутати підтримали у першому читанні законопроект № 1106 "Про внесення змін до закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" щодо стимулювання роботи осіб із числа інвалідів".

Народні депутати підтримали у першому читанні законопроект № 1106 "Про внесення змін до закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" щодо стимулювання роботи осіб із числа інвалідів". За відповідне рішення проголосували 262 парламентарі.

Даний законопроект пропонує внести зміни до частини другої статті 33 закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", передбачивши, що інвалідам ІІ групи пенсія по інвалідності призначається у розмірі пенсії за віком у тому числі під час продовження ними трудової діяльності, за умови наявності страхового стажу (в залежності від віку, в якому вперше встановлена інвалідність) у жінок - від 20 до 25 років стажу, у чоловіків - від 25 до 30 років стажу (на даний час пенсія по інвалідності II групи призначається в розмірі 90% пенсії за віком. Право на встановлення пенсії по інвалідності в розмірі пенсії за віком, тобто 100% в пенсії за віком мають лише непрацюючі інваліди II групи, за умови наявності вищезазначеного стажу).

Також законопроект пропонує внести зміни до частини 3 статті 42 згаданого закону, передбачивши, що пенсіонерам із числа інвалідів І групи перерахунок пенсії, обчислений відповідно до статті 28 цього закону, проводиться з дня встановлення нового розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, незалежно від факту їх роботи (на даний час, у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, підвищується розмір пенсії, обчислений відповідно до статті 28 цього закону, тільки непрацюючим пенсіонерам. Тим пенсіонерам, які продовжують працювати, зазначений перерахунок проводиться лише після звільнення з роботи).

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся