Рада спростила оформлення спадщини для переселенців з Донбасу та Криму

Народні депутати підтримали у другому читанні та в цілому законопроект № 1534 "Про внесення змін до Цивільного кодексу України щодо місця відкриття спадщини". За відповідне рішення проголосували 246 нардепів з 226 мінімально необхідних.

Закон забезпечує реалізацію прав громадян, у тому числі тих, які проживають на тимчасово окупованій території АР Крим та місті Севастополь Російською Федерацією, зоні антитерористичної операції або переселилися з зазначених територій щодо реалізації їх майнових та немайнових прав, зокрема, стосовно оформлення спадкових прав.

Законом встановлено, що місцем відкриття спадщини має бути визнано "місце подання першої заяви, що свідчить про волевиявлення щодо спадкового майна, спадкоємців, виконавців заповіту, осіб, заінтересованих в охороні цього майна, або вимоги кредиторів", що дає змогу нотаріусу завести спадкову справу, яка підлягатиме державній реєстрації у Спадковому реєстрі, замість відкриття спадщини за останнім місцем проживання спадкодавця, як це передбачено чинною редакцією статті 1221 цього Кодексу.

Крім цього, орган місцевого самоврядування зобов'язано подати до суду заяву про визнання спадщини відумерлою за місцезнаходженням нерухомого майна, а за відсутності нерухомого майна - місцезнаходженням основної частини рухомого майна, замість подання такої заяви за місцем відкриття спадщини, як це передбачено чинною редакцією частин першої та третьої статті 1277 ЦК України.

Як повідомив під час представлення даного законопроекту у сесійній залі парламенту член комітету з питань правової політики Дмитро Шпенов, всього надійшло 18 поправок, прийнято 4, в тому числі частково і редакційно 5 і 5 відхилено.

"Основним зауваженням на профільному комітеті і в сесійній залі був той момент, що закон повинен застосуватися тільки відносно осіб, які проживають на тимчасово окупованих територіях та зоні проведення антитерористичної операції. Всі поправки до другого читання зводяться до цієї ідеї", - повідомив Шпенов.

"Даний закон дуже своєчасний і затребуваний суспільством. Зараз же Мін'юст каже про подачу більше 800 заявок від внутрішньо переміщених осіб по оформленню спадщини", - додав він.

Нагадаємо, народні депутати підтримали цей законопроект у першому читанні 3 лютого 2015 р.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся