Робоча група "Газпрому" і європейських газових компаній через 1-1,5 місяця обговорить надійність постачань газу до Європи.

ВАТ "Газпром" і європейські газові компанії утворюють спільну робочу групу, яка через місяць-півтора збереться знов і обговорить питання стабільності і надійності постачань газу до Європи. Як повідомив глава "Газпрому" Олексій Міллер на зустрічі з прем'єр-міністром РФ Володимиром Путіним, відповідне рішення було ухвалене напередодні в ході його зустрічі з представниками компаній E.On, ENI і Gaz de France. "Думаю, таке обговорення приведе до вироблення конкретних планів заходів, які забезпечать надійність постачань", - відзначив глава "Газпрому". При цьому, за словами О.Міллера, найбільші газові компанії Європи і "Газпром" єдині в думці, що підписана в Брюсселі декларація по українській газотранспортній системі (ГТС) не є робочим документом. "Єдина оцінка - цей документ був розроблений без участі головних гравців на газовому ринку Європи, без урахування думки Росії і "Газпрому" і крупних споживачів. Такий підхід в своїй основі робить документ неробочим, на практиці його неможливо реалізувати", - сказав О.Міллер. На зустрічі також було обговорено питання реалізації проектів "Північний потік" і "Південний потік" і, за словами О.Міллера, було висловлено єдину думку, що ці проекти надзвичайно важливі для постачань на європейський ринок. У свою чергу, В.Путін підкреслив, що вважає за необхідне продовження контактів з Європейською комісією і розвиток відносин з українськими колегами по питаннях постачань газу до Європи. "Потрібно і на корпоративному рівні ці контакти продовжувати", - сказав він. Нагадаємо, 23 березня 2009 р. була підписана декларація по модернізації української ГТС. За оцінками експертів, обсяг інвестицій в цей проект до 2013 р. оцінюється в 2,5 млрд дол. Російська сторона наполягала на своїй участі в модернізації, оскільки є постачальником сировини. Представники Росії виражали свою незадоволеність тим, що угода підписана без урахування позиції РФ.
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся