На програму підтримки державної мови в 2013 р. планується надати 168 млн грн

На програму підтримки державної мови в 2013 р. планується надати 168 млн грн, повідомив сьогодні радіо "Свобода" після засідання групи її учасник президент Національної академії педагогічних наук, колишній міністр освіти і науки Василь Кремень.

Тридцять відсотків представників нацменшин замість десяти для проголошення їхньої мови регіональною запропонувала робоча група з питань розроблення пропозицій щодо мовного законодавства.

При цьому він звернув увагу, що "зміни в мовній політиці прирівнюються до змін у внутрішній політиці, а отже, їх повинна затверджувати лише Верховна Рада".

Окрім того, за словами Кременя, робоча група за участі представників Міністерства фінансів зняла свої заперечення щодо надання коштів із бюджету на виконання програми підтримки державної мови. Таким чином, на 2013 рік заплановано надати 168 млн грн, а в подальші роки ця сума буде збільшуватись.

До робочої групи щодо мовного закону, створену за дорученням Президента, увійшло 42 учасники, очолила її віце-прем'єр Раїса Богатирьова. На засіданні група розробила свій проект змін до закону і подала до Мінюсту.

Читайте також: Закон про мови - суди просять в уряду 16 млн грн на оплату праці перекладачів

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся