Р.Богатирьова: Призупинення Президентом дії постанови Кабміну № 885 від 27 червня 2007 р. відкриває шлях до фальсифікації виборів (доповнення).

Призупинення Президентом України Віктором Ющенком дії постанови Кабінету міністрів від 27 червня 2007 р. № 885 про удосконалення системи обліку громадян відкриває шлях до фальсифікації виборів. Про це йдеться в заяві Партії регіонів, яку зачитала на прес-конференції координатор парламентської більшості, голова фракції Партії регіонів у Верховній Раді V скликання Раїса Богатирьова. За її словами, призупинення Президентом постанови уряду про деякі заходи, пов"язані зі становленням системи обліку громадян, що використовується для забезпечення виконання законів України, відкриває шлях для безпрецедентної фальсифікації під час голосування 30 вересня. При цьому Р.Богатирьова додала, що сьогодні в Україні відсутні об"єктивні дані про виборців, що яскраво засвідчили останні парламентські вибори. Голова фракції Партії регіонів у ВР VI скликання наголосила, парламент 22 лютого 2007 р. прийняв закон України про державний реєстр виборців для того, щоб унеможливити ситуацію, коли мільйони громадян не можуть проголосувати на своїх дільницях. Закон у зв"язку із великою кількістю організаційних та матеріально-технічних завдань мав набути чинності з 1 жовтня 2007 р., додала вона. "І до чергових виборів залишалось багато часу, щоб виправити ситуацію зі списками, забезпечивши кожному громадянину України можливість скористатися своїм конституційним правом обирати владу", - підкреслила Р.Богатирьова. Але після прийняття політичного рішення про дострокові вибори, на її переконання, знову набула актуальності загроза можливих фальсифікацій, пов"язаних із відсутністю реальних даних про виборців. Саме тому, за словами Р.Богатирьової, уряд і був вимушений прийняти постанову, дію якої призупинив Президент, про деякі заходи, пов"язані з удосконаленням системи обліку громадян. При цьому вона додала, що згідно з постановою Міністерство внутрішніх справ вже провело додаткові перевірки, згідно з якими 12-15% громадян України не проживають за адресами реєстрації. "Хто і як може використати їх відсутність під час виборів – це питання залишається відкритим", - сказала вона. Нагадаємо, Президент призупинив дію постанови Кабміну від 27 червня 2007 р. № 885 "Про деякі заходи, пов'язані з удосконаленням системи обліку громадян, що використовується для забезпечення виконання законів України". Відповідний указ, датований 30 серпня, опублікований на офіційному сайті глави держави. Президент також звернувся до Конституційного суду України з поданням щодо конституційності вказаної постанови.
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся