ru ua

Путін підписав закон про посилення відповідальності за образу релігійних почуттів

Президент Росії Володимир Путін підписав закон, який вводить поправки до Кримінального кодексу РФ, спрямовані на протидію образі релігійних почуттів громадян. Відповідний документ опублікований на порталі правової інформації РФ.

Зокрема, санкції "за публічні дії, що виражають явну неповагу до суспільства і вчинені з метою образи релігійних почуттів віруючих" будуть виражатися у вигляді штрафу в розмірі до 300 тис. руб. або в розмірі заробітної плати або іншого доходу засудженого за період до 2 років, або обов'язковими роботами на строк до 240 годин, або примусовими роботами на строк до 1 року, або позбавленням волі на строк до 1 року.

У разі вчинення даного діяння в місцях, спеціально призначених для відправлення богослужіння, інших релігійних обрядів та церемоній, будуть карати штрафом у розмірі до 500 тис. руб. або в розмірі заробітної плати або іншого доходу засудженого за період до 3 років, або обов'язковими роботами на строк до 480 годин, або примусовими роботами на строк до 3 років, або позбавленням волі на той же строк з обмеженням волі на строк до 1 року або без такого.

Збільшуються штрафи за незаконне перешкоджання діяльності релігійних організацій або відправленню релігійних обрядів та церемоній до 300 тис. руб. (нині - 80 тис. руб.), або в розмірі заробітної плати або іншого доходу засудженого за період до 2 років (нині - 6 місяців). При цьому залишаються незмінними альтернативні санкції у вигляді обов'язкових робіт на строк до 360 годин, виправних робіт на строк до 1 року, арешту на термін до 3 місяців.

У разі вчинення даного діяння особою з використанням свого службового становища або із застосуванням насильства, а також із загрозою його застосування пропонується ввести штраф у розмірі до 200 тис. руб. або в розмірі заробітної плати або іншого доходу засудженого за період до 1 року, або покарати обов'язковими роботами на строк до 480 годин, або виправними роботами на строк до 2 років, або примусовими роботами на строк до 1 року, або позбавленням волі на той самий строк з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 2 років.

Крім цього, вносяться зміни до КпАП РФ. Збільшуються граничні розміри штрафів за порушення законодавства про свободу совісті, свободу віросповідання та релігійні об'єднання для громадян від 10 тис. до 30 тис. руб., для посадових осіб - від 50 тис. до 100 тис. руб., а також встановити відповідальність за умисне публічне осквернення релігійної чи богослужбової літератури, предметів релігійного шанування, знаків або емблем світоглядної символіки і атрибутики або їх псування або знищення у вигляді адміністративного штрафу для громадян у розмірі від 30 тис. до 50 тис. руб. або обов'язкових робіт на строк до 120 годин, на посадових осіб - від 100 тис. до 200 тис. руб.

Закон було прийнято Державною Думою 11 червня 2013 р. та схвалений Радою Федерації 26 червня. Закон набуде чинності з 1 липня 2013 р.

Нагадаємо, у вересні 2012 р. Європейський парламент схвалив резолюцію, в якій засуджує використання в Росії правосуддя в політичних цілях. Раніше міжнародна правозахисна організація Amnesty International різко розкритикувала рішення суду в Москві визнати трьох учасниць російської жіночої феміністської панк-групи Pussy Riot винними в кримінальному злочині хуліганства на грунті релігійної ненависті.