Путін схвалив чергове зростання цін на бензин в Росії

Середа 31 жовтня 2012 08:53

Президент Росії Володимир Путін фактично дав добро на чергове зростання цін на бензин в країні. Його спровокує прискорене підвищення акцизів на паливо більш ніж на 6%, що планувалося раніше. Офіційно це реакція на прохання Союзу транспортників про підтримку дорожнього фонду, проте аналітики пов'язують таку політику з бажанням скорегувати украй неврівноважений бюджет на 2013 рік. У результаті ціна бензину наступного року може вирости ще на рубль.

Найближчим часом російський уряд пропрацює питання розміру акцизів на паливо і, можливо, ухвалить рішення про їх додаткове підвищення. Відповідне доручення Президент Володимир Путін дав на зустрічі з представниками Союзу транспортників Росії.

Учасники зустрічі озвучили неспокій з приводу зменшення фінансування дорожньої галузі, яке посилив 338-й федеральний закон, що набув чинності в листопаді минулого року . В результаті акцизи були понижені на всі види палива. За підрахунками транспортників, гальмування зростання акцизів веде до того, що в 2013-2015 роках фінансування дорожнього розвитку зменшиться на 100 млрд руб., а в 2016 році - на 200 млрд руб. В той же час, упевнені автошляховики, на 75-80 млрд руб. скоротиться і обсяг коштів, що збирається до регіональних дорожніх фондів.

Читайте також: Експортне мито на нафту в Росії виросло на 6,4% - до 418,9 дол./т

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся