ru ua

Псевдоекономія МОН знищує техбазу вищої освіти в Україні, - Гранатуров

Псевдоекономія МОН знищує техбазу вищої освіти в Україні, - Гранатуров Фото: Юрій Гранатуров

Уряд має взяти на себе відповідальність і забезпечити тепло в навчальних корпусах ВНЗ по всій країні, не відправляючи студентів на вимушене дистанційне навчання. Про це йдеться у зверненні співголови партії "Наш край" Юрія Гранатурова до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана.

За словами Гранатурова, "самоусунення Міносвіти від комунальних проблем ВНЗ – це курс на знищення технічної бази вищої освіти".

"Міністерство не вирішує проблему з фінансуванням опалення в навчальних закладах, і замість цього відправляє студентів на кілька місяців додому на дистанційне навчання. Корпуси не опалюються, що в підсумку може призвести до катастрофи техногенного характеру. Тому Уряд і профільні міністерства повинні взяти на себе відповідальність і забезпечити відповідний температурний режим у ВНЗ", – прокоментував Гранатуров.

Співголова партії впевнений, що заява директора департаменту Міністерства освіти і науки Олега Шарова про те, що зекономлені таким чином кошти будуть спрямовані на розвиток освіти і науки, не витримує жодної критики.

"Шкода, завдана навчальним корпусам, обладнання та бібліотечних фондів ВНЗ холодом і вологою в неопалюваних приміщеннях, буде значно більшою за примарну економію", – резюмував Юрій Гранатуров.

Зазначимо, раніше директор департаменту МОН України Олег Шаров заявив, що під час зимових канікул через брак коштів багато навчальних закладів сильно скорочують обсяги опалення в навчальних аудиторіях, оскільки держава виділяє дуже мало коштів на комунальні платежі. За словами представника МОН, переважна більшість викладачів під час зимових канікул не знаходяться в будівлях університету. Педагоги готуються до занять вдома або в бібліотеках.