RU

Промислові підприємства у І кварталі 2013 р. очікують зменшення обсягів промвиробництва, - Держстат

Промислові підприємства у І кварталі 2013 р. очікують зменшення обсягів промислового виробництва. Про це повідомляє Державна служба статистики (Держстат) з посиланням на результати обстеження очікування промислових підприємств щодо стану їх ділової активності на І квартал 2013 року у порівнянні з IV кварталом минулого року.

Зокрема, як зазначає Держстат, промислові підприємства очікують підвищення експортного попиту на продукцію (баланс оцінок респондентів порівняно з І кварталом 2012 року збільшився на 5 в.п. і є найвищим для перших кварталів за весь час проведення обстежень); зростання на 1,5 в.п. завантаженості виробничих потужностей, яка в середньому становить 65,5% і є найвищою за останні 4,5 роки.

Також очікується зниження впливу таких стримуючих виробництво факторів як високі податки, нестача оборотних коштів, низький платоспроможний попит на продукцію, висока конкуренція з боку вітчизняних аналогічних товарів, високі тарифи природних монополій та одночасне підвищення впливу недосконалого законодавства (про це повідомили 25% респондентів, що є найвищим значенням за 3 останні роки).

Крім того, промислові підприємства у І кварталі 2013 р. очікують:

уповільнення темпів зменшення кількості працівників (за прогнозами респондентів на ІІ квартал п.р. ситуація із зайнятістю на промислових підприємствах проти І кварталу п.р. суттєво не зміниться);

зменшення запасів готової продукції (за прогнозами респондентів на ІІ квартал п.р. залишки готової продукції і надалі зменшуватимуся, але уповільненими темпами);

поступове покращення, після падіння у 2009 році, фінансово-економічного стану підприємств (баланс оцінок респондентів майже досяг максимального рівня за весь період обстежень), хоча прогноз є достатньо стриманим.

Читайте також: Промвиробництво в Україні в січні знизилося на 11,1% в місячному численні