Причиною вибуху на вишці компанії ВР в Мексиканській затоці могла стати метанова "бульбашка".

Причиною вибуху на вишці компанії ВР в Мексиканській затоці могла стати метанова "бульбашка". Про це стало відомо після того, як робітники бурової платформи Deepwater Horizon, що належить британській нафтовій компанії ВР, розповіли журналістам подробиці події. За їх словами, з глибини на поверхню піднялася гігантська метанова "бульбашка", яка одразу ж лопнула, пошкодивши одну з опор платформи, що і призвело до вибуху, передає ВВС. За словами працівників, системи оповіщення нафтової станції не спрацювали, тому вибух на ній став повною несподіванкою для робітників.
Представники ВР свідчення очевидців події не коментують, зазначаючи, що офіційне розслідування інциденту не закінчено.
Нагадаємо, жертвами аварії на буровій платформі, що сталася 22 квітня, стали 11 людей. Ця подія викликала в регіоні екологічну катастрофу. Після вибуху в протягом 18 днів у море виливаються 5 тис. бар. нафти щодня.
Напередодні в район викиду палива був спущений спеціальний металевий купол для збору нафти. Він знаходиться в 61 м від дна і почне відкачувати нафту на наступному тижні. Повідомляється, що вага конструкції становить 98 т. З його допомогою розраховують зібрати близько 85% нафти, що розлилася.
Тим часом витік нафти в Мексиканській затоці вже призвела до закриття заповідника Breton National Wildlife Refuge в штаті Луїзіана (США). Це було зроблено для забезпечення безпеки людей, відзначають власті штату.

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся