Президенти України і Чехії обговорили питання транзиту російського газу територією України до європейських споживачів.
Президент України Віктор Ющенко під час телефонної розмови обговорив з Президентом головуючої в Європейському союзі Чехії Вацлавом Клаусом ситуацію, що склалася із транзитом російського природного газу територією України до європейських споживачів. Про це повідомляє прес-служба глави української держави. Український Президент відзначив, що російська сторона о 07:44 7 січня 2009 р. повністю припинила постачання газу до України для експорту в європейські країни. В.Ющенко підкреслив, що Україна робила все можливе для забезпечення транзиту російського природного газу до Європи, використовуючи при цьому в тому числі український газ із підземних сховищ. В.Ющенко запропонував В.Клаусу направити спостерігачів Європейської комісії на пункти пропуску російського газу для транзиту територією України, а також на головний диспетчерський пункт ВАТ "Укртрансгаз". Президент України підтвердив готовність української сторони негайно розпочати переговори щодо прозорої та прогнозованої процедури забезпечення європейських споживачів російським природним газом.