Президент призупинив дію постанови Кабміну від 4 квітня 2007 р. про порядок продажу дозволів на користування надрами у 2007 р. (доповнення).

Президент України Віктор Ющенко підписав указ, яким призупинив дію постанови Кабінету міністрів від України 4 квітня 2007 р. № 611 "Про затвердження Порядку проведення у 2007 році аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами". Відповідний указ, підписаний 7 вересня, опублікований на офіційному сайті глави держави. Президент також звернувся з поданням до Конституційного суду з приводу відповідності Конституції вказаної постанови. Як зазначається в поданні, цією постановою Кабінет міністрів затвердив Порядок проведення у 2007 році аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами, яким визначено процедуру продажу таких дозволів на аукціонах. Відповідно до Порядку аукціон проводиться з числа допущених до участі в ньому претендентів. Переможець аукціону (покупець, який у процесі проведення аукціону запропонував за дозвіл найвищу ціну) має здійснити протягом 30 календарних днів після його проведення розрахунки за придбаний на аукціоні дозвіл шляхом внесення коштів на спеціальний реєстраційний рахунок організатора аукціону (пункти 2, 17, 21 Порядку). Разом із цим Порядок встановлює, що в разі якщо переможець аукціону не внесе всієї належної до сплати суми в 30-денний строк, він втрачає право на отримання дозволу, а переможцем аукціону оголошується наступний покупець, який запропонував найбільшу ціну (пункт 23). Такий механізм, на думку Президента, створює можливість для зловживань, зокрема недоброчесної змови двох або більше покупців для придбання на аукціоні дозволу за значно меншою, ніж реальна вартість, ціною, і не забезпечує реальної конкуренції покупців. Відтак, зазначена постанова Кабінету міністрів України не відповідає частині третій статті 42 Конституції України, за якою держава забезпечує захист конкуренції, недобросовісна конкуренція не допускається. Тому названа постанова також не відповідає: частині другій статті 8 Конституції України, за якою нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй; частині другій статті 19 Основного Закону держави, відповідно до якої органи державної влади зобов'язані діяти лише на підставі та у спосіб, що передбачені Конституцією України; частині третій статті 113 Конституції України, згідно з якою Кабінет міністрів України у своїй діяльності керується, зокрема, Конституцією України. Брати участь у конституційному провадженні за цим поданням уповноважена заступник глави Секретаріату президента – Представник Президента КСУ Марина Ставнійчук.
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся