Президент не повинен допустити рейдерства під приводом боротьби з сепаратистами, - правозахисник

Президент не повинен допустити рейдерства під приводом боротьби з сепаратистами. Таку думку висловив голова правозахисної організації "Міжнародна ліга захисту прав громадян України" Едуард Багіров.

"Є поодинокі спроби "віджати" приватну власність, але після завершення Антитерористичної операції таке явище може стати масовим. Знайдуться охочі використовувати ситуацію, щоб розбагатіти", - упевнений експерт.

На його думку, "відбуваються не дуже правильні дії, коли солдат спецбатальонов використовують для вирішення питань майнового права". "Ці випадки були і в Києві, коли учасники Майдану брали на себе роль третейських суддів у бізнес-суперечках", - зазначив Багіров.

Він підкреслив, що Президент Петро Порошенко, керівництво МВС та Міноборони повинні зробити все, щоб поодинокі випадки протиправних дій у зоні АТО не стали нормою.

Правозахисник також підкреслив необхідність контролю з боку громадськості та ЗМІ за діями влади "в боротьбі з посібниками сепаратистів", щоб запобігти "полюванню на відьом", зведенню особистих та політичних рахунків, дискримінації за регіональним принципом.

Багіров висловився за прийняття закону про амністію для усіх, хто не вчинив тяжких злочинів. "Якщо б закон мав юридичну силу, більшість тих, хто сумнівається або не хоче брати участь у збройному протистоянні, могли б використовувати цей гуманний акт держави і скласти зброю", - вважає він.

Правозахисник окремо зупинився на забезпеченні прав біженців, які не можуть працевлаштуватися, записати дітей до садочку та школи.

"Підприємці, дізнавшись про те, що людина приїхала з Луганської чи Донецької області, відмовляють у працевлаштуванні", - навів він приклад.

На думку Багірова, Міністерство соціальної політики має створити стимули для прийому на роботу біженців. "Це конституційне право на працю, прописка тут не важлива", - пояснив експерт. Він також запропонував спростити процедури і скоротити кількість документів для прийому дітей із зони АТО в дитячі навчальні заклади.

Держава повинна продумати програму психологічної реабілітації українців із зони військових дій, вважає Багіров. Він навів приклад сім'ї зі Стаханова, яка жила у нього в офісі у Києві: почувши удари від машини на вулиці, дитина ховався під стіл.

Уряду слід підготувати програму компенсації громадянам збитків від пошкодження майна в результаті обстрілу, вважає правозахисник. "Все одно фінансування відновлювальних робіт повинно йти з бюджету України. Потім можна судитися з РФ і компенсувати свої витрати", - уклав він.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся