Президент "Енергоатому" вважає технічно неадекватною пропозицію по щотижневому маневруванню блоками АЕС

НовиниЕнергетика    13.09.2016 - 17:08
Фото: Юрій Недашковський
Фото: Юрій Недашковський

Президент НАЕК "Енергоатом" Юрій Недашковський вважає технічно неадекватною пропозицію НЕК "Укренерго" про запровадження щотижневого маневрування потужності енергоблоків українських АЕС. Таку думку Недашковський висловив, коментуючи пропозицію "Укренерго" ввести тижневе маневрування блоками АЕС.

"Як ввести тижневе маневрування на енергоблоках, які для цього не призначені? Пониження і підвищення потужності на 500 МВт зруйнували нам швидкохідний генератор на третьому енергоблоці Рівненської АЕС. Ми його три місяці ремонтували завдяки такій "блискучій" ідею", - зазначив Недашковський.

На його думку, для введення тижневого маневрування повинна бути проведена технічна підготовка, і зараз проводяться відповідні роботи на енергоблоці №2 Хмельницької АЕС.

"Ми готуємося до маневрування – виконали комплекс досліджень на другому енергоблоці Хмельницької АЕС, успішно провели 21 цикл розвантаження-навантаження. Зараз ведеться робота по затвердженню звіту. Ми отримали зауваження Держатомрегулювання та усунули їх. Далі буде наступний етап випробувань, в ході якого планується провести 200 циклів розвантаження-навантаження. Необхідно підготувати обґрунтування та модернізувати обладнання другого контуру", - уточнив президент Енергоатома.

Недашковський також критично відгукнувся про пропозицію "Укренерго" про зміщення графіків ремонтів трьох енергоблоків АЕС. Він вважає, що перенесення дати виведення блоків у плановий ремонт призведе до тимчасового збільшення виробництва електроенергії на АЕС, але в цілому за підсумками року виробництво електроенергії атомної генерацією знизиться.

Нагадаємо, тимчасово виконуючий обов'язки генерального директора "Укренерго" Всеволод Ковальчук виступив з пропозицію змістити графіки проведення ремонтів трьох енергоблоків АЕС, а також почати маневрування енергоблоки атомних станцій у зимовий період для економії дефіцитного вугілля антрациту. За словами Ковальчука, зсув графіків планових ремонтів та тижневе маневрування блоками в обсязі 500 МВт може заощадити близько 1,5 млн тонн дефіцитного вугілля антрациту для вітчизняних теплоелектростанцій.

Після ініційованої Росією війни на Донбасі Україна втратила в цьому регіоні велику кількість шахт, які видобувають антрацит. Для вирішення проблеми постачань Україна частково закуповує паливо в Південно-Африканській Республіці. На захопленій бойовиками території антрацит видобувають лише шахти компанії ДТЕК Ріната Ахметова. Однак поставки вугілля з зони АТО часто перериваються.

Раніше Кабмін затвердив план заходів з підготовки до опалювального сезону 2016-2017 років, згідно з яким планується накопичити на складах ТЕС і ТЕЦ 2,8 млн тонн вугілля (1,4 млн тонн вугілля антрацитної групи і 1,4 млн тонн вугілля газової групи) до 1 листопада 2016 року. З 5 по 12 вересня запаси дефіцитного антрацитового вугілля на складах українських теплоелектростанцій збільшилися на 6,3% - до 417 тис. тонн, вугілля газової марки - збільшилися на 3,9%, до 579 тис. тонн.

On Top