ru ua

Прем'єр-міністр Великобританії пообіцяв провести референдум з питання членства країни в ЄС

Прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон пообіцяв провести референдум з питання членства країни в Євросоюзі (ЄС). Відповідну заяву він зробив в сьогоднішній програмній промові, присвяченій відносинам Великобританії і об'єднаної Європи.

За словами британського прем'єра, він винесе питання про подальшу участь Великобританії в ЄС на всенародне голосування за умови, що його партія виграє парламентські вибори 2015 року.

Кемерон підкреслив, що сам він не бажає виходу країни з Євросоюзу, однак для того щоб Великобританія залишалася активним учасником ЄС, організація повинна ставати більш конкурентоспроможною та ефективною. "ЄС повинен мати здатність діяти зі швидкістю і гнучкістю, притаманними мережі (network), а не як громіздкий і інертний механізм", - заявив Кемерон.

Читайте також: Кемерон заявив, що хоче залишитися при владі до 2020 р

В даний час ступінь розчарованості загальноєвропейськими ідеями в британському суспільстві "як ніколи висока", вказав британський прем'єр. Він також заявив, що Лондон не розділяє цілі ЄС створити ще більш тісний політичний і економічний союз. Крім того, Великобританія ні за яких обставин не буде приєднуватися до зони обігу євро, повторив глава британського уряду.