Позиція Президента щодо відставки генпрокурора, суддів КСУ, підпорядкування ВВ і оцінки дій В.Цушка не змінилася, - І.Плющ.

У питанні призначення в.о. генерального прокурора, відставки суддів Конституційного суду (КСУ) - Валерія Пшеничного, Сюзанни Станік, Володимира Іващенка, перепідпорядкування внутрішніх військ (ВВ), а також оцінки дій міністра внутрішніх справ Василя Цушка при силовому захопленні МВС Генпрокуратури позиція Президента незмінна. Про це заявив секретар Ради нацбезпеки і оборони (РНБО) Іван Плющ. За його словами, Президент діяв у межах своїх повноважень і у призначенні в.о. генпрокурора Віктора Шемчука, "і це рішення досі ніким не оскаржене". "С.Піскун може оскаржувати таке рішення, однак здійснювати це коректно", - зазначив І.Плющ. Він додав, що спецпідрозділи МВС здійснили силовий напад на приміщення Генеральної прокуратури, на працівників Управління державної охорони. "Спецпідрозділи використано не за призначенням, усупереч закону, з виключно політичною метою. Цьому факту необхідно дати оцінку, щоб виключити його повторення в майбутньому", – наголосив І. Плющ. Він відзначив, що внутрішні війська залишаються в підпорядкуванні Президенту України як Верховному Головнокомандувачу. "У Конституції України чітко зазначено, що закони, які прийняті до ухвалення Конституції (і зокрема закон про ВВ), діють лише в частині, що їй не суперечать. Президент як Головнокомандувач здійснює командування усіма військами, і ВВ зокрема. Вже нова Верховна Рада, очевидно, приведе положення закону про внутрішні війська у відповідність до норм Конституції", – підкреслив секретар РНБО. І. Плющ висловив подив, що в засіданні Конституційного суду намагаються взяти участь сторонні особи. "Є Укази Президента щодо відставки трьох суддів Конституційного суду. Рішення про їх поновлення на посадах немає. Тому дії державної охорони є не втручанням у роботу суду, а виконанням своїх законних функцій", – заявив він. Секретар РНБОУ відзначив, що пов'язує надії з якнайшвидшим залагодженням усіх питань, пов'язаних з організацією дострокових виборів, з роботою Верховної Ради України. "Зараз у стінах парламенту йде напружена конструктивна робота. Спроби перешкодити їй не мають перспектив. Коаліція має нарешті виконати домовленості, завізовані її лідерами", – підкреслив І.Плющ. Він також висловив переконання, що 29 і 30 травня буде достатньо для того, щоб у стінах ВР законодавчо оформити домовленості, досягнуті в ніч на 27 травня між Президентом, прем'єром і головою ВР. Водночас І.Плющ додав: "Законні дії, спрямовані на виконання указів Президента, а також на передбачені законодавством судові процедури, не можуть бути порушенням домовленостей. Той, хто найбільше кричить про це, якраз і хоче ці домовленості зірвати".
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся