Підвищення тарифів на водопостачання економічно не обґрунтоване, - нардеп

НовиниПолітика    10.08.2016 - 13:41

Нові тарифи на водопостачання та водовідведення, які почали діяти з 1 серпня, є економічно необґрунтованими, оскільки в них закладена "роздута" ціна на електроенергію і величезні втрати води у мережах, за які українці змушені платити. Про це сказав народний депутат від "Опозиційного блоку" Михайло Папієв.

"З 1-го серпня зростання тарифів для населення на водопостачання та водовідведення склало 5-50%. Це – черговий удар по і без того убогих сімейних бюджетах українців. Але головне, що ці тарифи необґрунтовані адже в них закладена штучно роздута ціна на електроенергію через нову корупційну методологію розрахунку цін на енергетичне вугілля і величезні втрати у мережах", - сказав політик.


За словами народного депутата, у 2015 році втрати води в мережах у багатьох водоканалів перевищували 50%. "Приміром, у Мукачевоводоканалі вони становили 67%, Чернівціводоканалі 58%, Червоноармійськводоканалі 57%, Житомирводоканалі 54%, Краматорському водоканалі 52% і т. д. Виходить, що половина води через діряві труби йде в землю, але ці втрати чомусь залишаються закладеними в тариф і люди їх оплачують зі своїх кишень", - зазначив Папієв.

Він також переконаний, що тарифи для населення вже перевищили європейський рівень через низьку енергоефективності сектора ЖКГ, а доходи на людину після допущеної обвальної девальвації і падіння економіки "впали до рівня Конго і Нікарагуа".

"Тарифи на газ для населення зросли за 2 роки з 840 до 6879 грн за тис. кубометрів, а на опалення - з 272 до 1252 грн. Житель однокімнатної гостинки буде змушений заплатити 1581 грн за послуги ЖКГ, що більше затвердженого Кабміном чинного прожиткового мінімуму. Сім'я з 4-х чоловік, яка проживає в 3-х кімнатній "чешці" площею 70 квадратних метрів, буде змушена заплатити за послуги ЖКГ 4035 грн", - підкреслив Папієв.

При всім цьому, за словами народного депутата, в бюджеті немає коштів на фінансування субсидій на послуги ЖКГ за новими тарифами, а уряд ще й готується урізати діючу програму субсидій, зокрема, за рахунок скорочення кількості домогосподарств, які претендують на субсидії.

Так, "Опоблок" вимагає скасувати всі рішення влади про підвищення тарифів на газ, теплову енергію, електроенергію та холодне водопостачання для населення в 2015-2016 рр., сказав народний депутат.

"Ми також вимагає від уряду відмовитися від коригування тарифів для населення в разі зміни цін на імпортний газ або обмінного курсу до настання економічної стабільності в країні", - зазначив Папієв.

Він також додав, що необхідно зберегти чинний порядок надання та розрахунку субсидій на оплату послуг ЖКГ для населення. "Наша партія ще на початку року подала проект змін до бюджету про збільшення субсидій на оплату послуг ЖКГ на 10 млрд грн. Після більш різкого збільшення тарифів ця сума має бути збільшена ще на мінімум 20 млрд і скласти 65 млрд грн, а не 40 млрд грн, як пропонує уряд", - підсумував народний депутат.

On Top