ru ua

Потреба України в зовнішніх джерелах фінансування залишиться високою, - S&P

Міжнародне рейтингове агентство Standard & Рoor's Ratings Services (S&P) очікує, що потреба України в зовнішніх джерелах фінансування залишиться високою в середньостроковій перспективі. Про це йдеться в доповіді агентства, опублікованій сьогодні.

У доповіді говориться, що уряд України буде мати потребу в коштах для покриття річного дефіциту бюджету та обслуговування державного боргу в місцевій валюті. Як приклад наводиться ситуація 2012 року, коли Києву було необхідно розрахуватися з МВФ, що викликало відповідний сплеск потреби в зовнішньому фінансуванні.

"Ми очікуємо, що необхідність погашення кредитів МВФ змусить Україну в 2013-2017 рр. підтримувати зовнішні запозичення на історично високих рівнях. Результатом таких запозичень, а також спроб НБУ підтримувати валютний курс, стало скрочення валютних резервів Нацбанку за 9 місяців 2012 р. з 32 млрд дол. до 29 млрд. Вартість як внутрішніх, так і зовнішніх запозичень для України буде залишатися високою. Ці фактори призвели до грудневого зниження довгострокових суверенних кредитних рейтингів України в іноземній і національній валюті з "В+" до "В", - вважають експерти S&P.

Крім того, S&P відзначає, що переговори української влади з МВФ "можуть затягнутися і бути пов'язані з деякими труднощами". Це може призвести до проблем при залученні фінансування українським урядом.

Причиною ризику в S&P називають високу потребу України у зовнішніх кредитах. Згідно з розрахунками агентства, загальна сума потреби української влади у кредитному ресурсі складе 19 млрд дол. Зокрема, Кабміну доведеться провести виплати перед МВФ на суму 6,4 млрд дол., необхідно залучити 1 млрд дол. для погашення єврооблігацій в червні, а також 6,5 млрд дол. - для виплат за внутрішнім кредитами. Витрати на обслуговування і погашення зовнішнього боргу перед валютним фондом в 2014-2017 рр. складуть у середньому 4,7 млрд дол.

Згідно з доповіддю S&P, українській владі необхідно терміново залучати кредитний капітал. Інакше вже в найближчі місяці це буде зробити набагато складніше.

Читайте також: Україна буде домовлятися з МВФ про кредитну програму обсягом 15,4 млрд дол., - Арбузов

Нагадаємо, в грудні 2012 р. Standard & Рoor's знизило довгострокові суверенні кредитні рейтинги України за зобов'язаннями в іноземній і національній валюті з В+ до В. Прогноз залишається "негативним".