ru ua

Посольство Азербайджану вручило ноту протесту МЗС України у зв'язку із спецрепортажем про Нагірний Карабах.

Посольство Азербайджану вручило ноту протесту Міністерству закордонних справ України, пише «Комерсант-Україна». Приводом для цього став спеціальний репортаж про Нагірний Карабах, що вийшов на телеканалі "Інтер". Спеціальний репортаж "Нагірний Карабах - територія, на якій завмер час" вийшов в ефір ввечері 6 грудня в програмі "Подробиці тижня". Він був присвячений 20-річчю ухвалення рішення про возз'єднання Нагірного Карабаху з Вірменською РСР, що послужило фактичним початком озброєного конфлікту. Репортаж тривалістю близько 10 хвилин складається із спогадів очевидців військового конфлікту, що живуть в Нагірному Карабаху. Той факт, що слово не було надане азербайджанській стороні, і став причиною ноти протесту, відправленої посольством Азербайджану в МЗС України.

На початку 1988 р. Нагірно-Карабахська обласна рада народних депутатів Азербайджанської РСР стала добиватися виведення Нагірного Карабаху, населеного переважно вірменами, з складу Азербайджану і включення його до складу Вірменії. 1 грудня 1989 р. верховна рада Вірменської РСР і національна рада Нагірно-Карабахської автономної області ухвалили рішення про возз'єднання Нагірного Карабаху і Вірменської РСР. У 1991 р. почалася війна між Вірменією і Азербайджаном за контроль над Нагірним Карабахом, яка закінчилася в 1994 р. практично повним переходом території Нагірного Карабаху Вірменії. Не дивлячись на те що в 1991 році було ухвалено рішення про створення Нагірно-Карабахської Республіки (НКР), а до 1992 парламенту НКР прийняв декларацію про незалежність, азербайджанська сторона вважає Нагірний Карабах окупованою територією.

Як заявив прес-секретар посольства Азербайджану Ельнур Абдуллаєв, незадоволеність дипломатичної місії викликана тим, що "журналісти відвідали територію без відома азербайджанської сторони, чим висловили неповагу до територіальної цілісності Азербайджану". "Репортаж абсолютно однобокий, з односторонньою інформацією. Це не відповідає професійній етиці журналіста", - вважає Е.Абдуллаєв. За його словами, дипмісія очікує відповідь від української сторони.

У МЗС України вчора заявили, що не можуть відповідати за дії журналістів. "Ми завжди виступали за дозвіл ситуації в Нагірному Карабаху виключно мирним шляхом - в цьому полягає наша позиція. Проте телеканал, що показав цей репортаж, є приватним, і ми не можемо втручатися в його редакційну політику. До нас це питання не має ніякого відношення", - пояснив прес-секретар зовнішньополітичного відомства Валерій Джигун.