Порошенко: відповідальність за провальну бюджетну політику несе президент

Понеділок 23 грудня 2019 11:13
Порошенко: відповідальність за провальну бюджетну політику несе президент
Фото: Петро Порошенко (РБК-Україна)

Порошенко зазначив, що Зеленський повністю контролює дії уряду і більшості у Раді

Президент Володимир Зеленський намагається призначити винних у катастрофічних процесах в економіці, але відповідальність за провальну бюджетну політику несе особисто він як людина, в якої в руках сконцентровані всі важелі влади. Про це заявив п'ятий президент України Петро Порошенко в ефірі телеканалу "Україна".

"Дуже ганебна практика, яка була притаманна Януковичу і Азарову, коли намагалися кивати на "попередників". За п’ять років мого президенства жодного разу я не дозволив собі використовувати цей прийом, попри те, що ми прийняли країну в жахливому стані і це був один з найважчих в сучасній історії України періодів", – сказав він.

"Зараз ми маємо різкі загрози для грошей на казначейському рахунку. Ми маємо недонадходження по митниці на суму майже в 39 мільярдів. Це і є так звана митна реформа? Я переконаний, що ми недоотримаємо по приватизації, ми недоотримаємо по тютюновому скандалу, коли за корупційними оборудками одного із членів "Слуги народу", фактично, зупинилося виробництво тютюнових підприємств, а це недорахування в бюджет більше десятка мільярдів гривень", – роз'яснив Порошенко.

Він підкреслив, що відповідальність за економічну ситуацію в країні несе персонально президент Зеленський, адже він, фактично, повністю контролює дії уряду і більшості у Верховній раді.

"Не треба пред'являти претензії до прем'єр-міністра чи уряду, вони є технократичні. Не треба пред'являти претензії до парламенту – вони в турборежимі виконують волю президента. В цих поточних умовах структури влади, великі права має президент, який формує одноосібно уряд і парламентські законопроекти, але і відповідальність за реальні катастрофічні явища в економіці несе президент", – сказав лідер "Європейської солідарності".

Порошенко роз'яснив, що внаслідок значного дефіциту бюджету постраждають всі сфери соціально-економічного життя країни, навіть найважливіша у воюючій країні сфера – армія та оборонні замовлення.

"Які будуть наслідки цього? Перша позиція – це недофінансування місцевого самоврядування, руйнація системи децентралізації. Друга позиція – недофінансування соціальних і культурних видатків, в тому числі, субсидій, позиція по фінансуванню оборони. Недофінансовується державне оборонне замовлення, армія. Зараз необхідно дивитися – хто за це відповідає і кому це вигідно", – підкреслив Порошенко.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся