ru ua

Політолог: Банкова розглядає можливість арешту Іванчука

Народний депутат Андрій Іванчук може стати ключовим фігурантом чергової гучної кримінальної справи у відношенні високопоставлених політиків і бізнесменів. Про це у своєму Фейсбуці повідомив політолог Вадим Карасьов.

"Після арешту рахунків втікачів братів Кацуба, затримання Корбана, повісток Вілкулу, Королевській, Новинському вся країна нудиться в очікуванні. Хто наступний? Президент обіцяв, що глядачам не доведеться довго нудьгувати - арешти ще будуть. Так що інтрига зберігається. Завісу пару днів тому відкрив Саакашвілі, який "рекомендував" силовикам посилено зайнятися зв'язками і найближчими друзями прем'єра. Наприклад, Андрієм Іванчуком.... Саакашвілі ніби натякає, що якщо Банкова поки не готова садити своїх друзів, то має сенс "потренуватися" на "друзях" прем'єра", - зазначив експерт.

За даними Карасьова, Іванчук тісно пов'язаний з групою "Приват". Крім того, на "сірого кардинала" уряду у слідчих зібрано достатньо матеріалу, пов'язаного з корупцією на держпідприємствах.

"Іванчуку багато чого можна пред'явити. І по "Укрспирту", і за іншими напрямами. Матеріалу достатньо", - зазначає Карасьов.

Експерт стверджує, що сценарій, який передбачає арешт Іванчука, всерйоз розглядається оточенням Президента.

"Затримання корупціонерів в оточенні глави Кабміну ще більше послабить позиції Яценюка, що як не можна до речі перед початком переформатування уряду. Разом з тим гучний арешт буде черговим свідченням того, що недоторканних у нас немає", - пояснює політолог.

Нагадаємо, Петро Порошенко заявив, що "на Корбані ніхто зупинятися не буде". "У нас немає імунітету від розслідування, від притягнення до відповідальності за корупційні злочини ні в кого - ні від команди нової влади, де також мають бути порушені справи, ні від старої влади...", - зазначив глава держави, коментуючи затримання колишнього заступника губернатора Дніпропетровської області.

У свою чергу, голова Одеської ОДА Михайло Саакашвілі закликав правоохоронні органи зайнятися розслідуванням діяльності і зв'язками прем'єр-міністра Арсенія Яценюка. "Ми повинні зайнятися і прем'єр-міністром і його зв'язками, ми повинні зайнятися паном Іванчуком, який також пов'язаний з Коломойським....", - заявив губернатор.