ua en ru

Викрадачів таблички "Arbeit macht Frei" з Освенціма суд засудив до тюремних термінів.

У Польщі суд засудив трьох із п'яти викрадачів таблички з написом "Arbeit macht Frei" ("Праця звільняє"), викраденої з воріт колишнього табору смерті в музеї Освенціма, до різних термінів тюремного ув'язнення - від 1,5 до 2,5 років, передає Deutsche Welle. Крім того, ще двоє поляків - виконавців, а також швед - замовник злочину, виданий Варшаві шведською владою, все ще чекають на оголошення вироку. Як повідомляється, під час судового розгляду троє засуджених повністю визнали свою провину в цьому злочині.
Нагадаємо, крадіжка таблички з цинічним гаслом була здійснена з музейного комплексу вночі 18 грудня 2009 р. Зловмисники відкрутили її з одного боку і відірвали - з іншого. Поліція проводила активні пошуки злочинців із залученням слідчих і пошукових собак. За інформацію про місцезнаходження таблички польська влада пропонували винагороду у розмірі 39 тис. дол.
Напис "Arbeit macht Frei" під час Другої світової війни розташовувався над воротами різних концтаборів, проте найбільшу популярність здобув саме завдяки Освенціму. Згодом на місці табору був встановлений меморіальний комплекс, який відвідують понад 1 млн людей на рік.
Концтабір Освенцім (Аушвіц-Біркенау) був створений у 1942 р. на території Польщі. В ньому було знищено близько 1,1 млн в'язнів, насамперед євреїв. Серед в'язнів були також поляки, цигани, радянські військовополонені та громадяни низки інших країн. Концентраційний табір був звільнений Червоною Армією у 1945 р.