ru ua

Відбулося засідання робочої групи щодо формування переліку державних програм.

Під головуванням заступника міністра економіки Ірини Крючкової відбулося засідання робочої групи щодо формування переліку державних (цільових) програм, які пропонується виконувати з використанням коштів державного бюджету у 2010 р. в рамках проекту державної програми соціального та економічного розвитку України на 2010 р. Про це повідомляє прес-служба Міністерства економіки.

Робоча група створена з фахівців міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, державних замовників та виконавців державних (цільових) програм з метою визначення переліку зазначених програм. Координатором робочої групи визначено заступника директора департаменту стратегічного планування розвитку економіки Марину Китаєву.

Координатор робочої групи доповіла про результати приведення державних програм у відповідність до вимог нормативно-правових актів у сфері розроблення та виконання державних цільових програм (ДЦП).

Керівник робочої групи зауважила, що аналіз прийнятих державних цільових програм свідчить про те, що не дивлячись на проведену роботу з метою скорочення їх кількості, в пакеті наявних програм і досі є випадки дублювання заходів і навіть функцій органів виконавчої влади.

Враховуючи необхідність скорочення дефіциту державного бюджету та, відповідно, забезпечення жорсткого режиму економії бюджетних витрат і недопущення розпорошення державних коштів, необхідно сконцентрувати ресурси на тих програмах, реалізація яких, з одного боку, підтримає реальний сектор економіки, з другого дозволить вирішити нагальні проблеми у соціальній сфері.

За результатами обговорення запропоновано державним замовникам підготувати пропозиції щодо скорочення кількості ДЦП шляхом перегляду завдань та заходів з метою уникнення їх дублювання в різних державних програмах, а також функціональних обов'язків центральних органів виконавчої влади.