Станом на 17:00 до ЦВК не надходило жодного судового рішення щодо процедури голосування вдома, - В.Шаповал.

 

Голова Центральної виборчої комісії Володимир Шаповал заявив, що станом на 17:00 до ЦВК не надходило жодного судового рішення щодо процедури голосування вдома. Про це він заявив на засіданні ЦВК, передає кореспондент РБК-Україна.

Разом з тим  члени ЦВК Жанна Усенко-Чорна та Михайло Охендовський оголосили протилежні думки щодо голосування вдома.

Зокрема М.Охендовський заявив, що рішення суду про яке говорив представник кандидата на посаду Президента Юлії Тимошенко у судах Валерій Писаренко до ЦВК не надходило і тому згідно ч. 1 ст. 77 закону про вибори Президента, громадяни не повинні надавати жодних підтверджень документів для голосування вдома.

В свою чергу, Ж.Усенко-Чорна  заявила, що ще 15 січня Голосіївський районний суд м. Києва прийняв рішення за скаргою одного з виборців жителя цього району, згідно з яким виборець має надати медичний документ, що підтверджує його неможливість пересуватися. Це рішення сьогодні залишив у силі Київський апеляційний адміністративний суд. Вона додала, що рішення КААС є остаточним і оскарженню не підлягає.

На думку довіреної особи Ю.Тимошенко у ЦВК Володимира Пилипенка, члени дільничних виборчих комісій, приймаючи рішення про голосування виборців вдома, мають враховувати рішення КААС і керуватись ним, дозволяючи голосувати вдома лише тим виборцям, які мають відповідну медичну довідку. Він також додав, що в даний момент триває засідання ВАСУ щодо питання реєстрації спостерігачів від Грузії.

Нагадаємо, сьогодні В.Писаренко заявив, що Апеляційний адміністративний суд Києва ухвалив рішення, яким встановив, що голосування на дому має відбуватись виключно з підтвердженням медичною довідкою. Рішення суду є остаточним і не підлягає оскарженню. "У зв'язку з цим будь-які спроби здійснювати голосування за межами виборчих дільниць без підтвердження медичною довідкою є фальсифікацією виборів, і такі дії будуть кваліфіковані згідно з Кримінальним кодексом України", - сказав він.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся