За неофіційними даними, влада Іспанії створить "поганий банк" для всіх проблемних активів

Понеділок 09 липня 2012 15:32

Влада Іспанії створить "поганий банк", де зосередяться всі проблемні активи банківського сектора країни, передає Reuters з посиланням на джерело в уряді Іспанії. Також, за даними джерела, влада Іспанії погодиться довести базовий банківський капітал першого рівня до 9% для всіх кредиторів країни.

"Поганий банк" повинен буде взяти на себе велике боргове навантаження, щоб Іспанії вдалося уникнути долі Греції, Ірландії і Португалії, які звернулися у свій час за міжнародною допомогою. Велика частина проблемних активів буде представлена кредитами під заставу нерухомості і іпотечними кредитами, оскільки іспанська криза тісним чином пов'язана з кризою на ринку нерухомості.

Очікується, що такі заходи сьогодні запропонують міністри фінансів Євросоюзу (ЄС) на засіданні Єврокомісії (ЄК) в Брюсселі в якості умови для отримання Іспанією фінансової допомоги на рекапіталізацію банківської системи в розмірі до 100 млрд євро.

Планується, що на сьогоднішньому засіданні ЄК Іспанії підпише меморандум про взаєморозуміння, за яким 20 липня відбудеться підписання кредитного договору про фінансову допомогу імовірно строком на 15 років під ставку 3-4% річних.

Нагадаємо, 25 червня ц.р. Іспанія офіційно запросила у Євросоюзу (ЄС) фінансову допомогу на рекапіталізацію банківської системи в розмірі до 100 млрд євро. Раніше, 21 червня ц.р., були опубліковані перші підсумки аудиту іспанського банківського сектора, проведеного компаніями Rolan Berger та Oliver Wyman. За їх даними, для відновлення банківської системи Іспанії може знадобитися від 51 до 62 млрд євро, при цьому трьом найбільшим іспанських банків - Banco Santander, BBVA і Caixabank - не знадобиться вливання додаткового капіталу навіть у найгіршому сценарії. Аналогічні висновки щодо Banco Santander відзначають у своїй доповіді експерти Moody's.

Рекапіталізація необхідна невеликій групі банків, проблеми який іспанський уряд вже почав вирішувати шляхом націоналізації. На даний момент націоналізовані чотири банки: Bankia, CatalunyaCaixa, NovaGalicia і Banco de Valencia, причому Bankia, четвертий за обсягом активів банк Іспанії, вже запитав фіндопомогу у розмірі 19 млрд євро.

При цьому точні дані про потреби іспанського банківського сектора стануть відомі лише за підсумками другого аудиту. Результати другого дослідження (які будуть оприлюднені у вересні 2012 р.) будуть відображати більш повну картину, так як в рамках аудиту, проведеного Deloitte, Ernst and Young, PriceWaterhouse Coopers і KPMG, буде протестовано 90% банківського сектора країни.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся