Перенесення введення в дію нових стандартів ковбасних виробів – удар і по виробникові, і по споживачеві, - учасник ринку.
Перенесення введення в дію нових стандартів на ковбасні вироби на 2009 р. є ударом по вітчизняних виробниках і споживачах. Про це РБК-Україна заявив сьогодні президент Союзу птахівників України Олександр Бакуменко. За його словами, нові стандарти, повністю гармонізовані з європейськими, передбачають, зокрема, повну заборону на використання добавок (у т.ч рослинного білка, субпродуктів і ГМП) при виробництві ковбасних виробів вищого сорту і чітко регламентують їх вміст в інших сортах. Дане нововведення захистить українських споживачів і гарантує їм високу якість продукції, відзначив О.Бакуменко, додавши, що перенесення введення в дію нових стандартів негативно позначиться і на виробниках. "У таких умовах ми стаємо звалищем, куди звозитимуть звідусіль різний непотріб, і, природньо, він продаватиметься за нижчою ціною, з якою не зможуть конкурувати добросовісні виробники. – відзначив він. – Вбити національного виробника і споживача – так я можу прокоментувати це рішення, що виходить зверху". Нагадаємо, введення нових стандартів планувалося з 1 серпня 1008 р., проте сьогодні в ЗМІ з'явилося повідомлення про скасування відповідного наказу Держспоживстандарту. Таким чином, нові стандарти вступлять в силу з квітня 2009 р.