ru ua

Парубій озвучив плани парламенту на осінь

Парубій озвучив плани парламенту на осінь Фото: Андрій Парубій (РБК-Україна)

Серед планів - питання інформаційної безпеки та держбюджет-2019

Спікер Верховної ради України Андрій Парубій озвучив плани парламенту на осінь. Про це він сказав у ході засідання погоджувальної ради ВР, передає кореспондент РБК-Україна.

Зокрема, Парубій підкреслив, що цієї осені парламент має вирішити сім питань, серед яких зміна складу Центральної виборчої комісії та скасувати депутатську недоторканість.

Парубій озвучив плани парламенту на осінь

"Важливо, щоб ми цієї осені завершили питання формування ЦВК і виборчий кодекс. Ми повинні цієї осені розглянути виборчий кодекс. Також, я переконаний, цієї осені ми повинні розглянути закон про мову. Суд скасував так званий закон Колісніченко-Ківалова. Є законодавчий вакуум, який ми повинні заповнити", - повідомив спікер.

Він додав, що комітети вже розглянути п’ять законопроектів про мову.

"Два дуже важливих блоки - це є питання законів, необхідних для євроінтеграції для виконання договорів про Асоціацію з ЄС. Я вважаю, що кожного пленарного тижня по кілька законопроектів євроінтеграційних повинні розглядати. Також блок економічних законів", - підкреслив Парубій.

За його словами, восени можуть бути внесені пропозиції щодо закріплення у Конституції України курсу до НАТО.

"Хочу сказати свою думку, якщо будуть внесені пропозиції щодо закріплення у Конституції нашої стратегії до ЄС та НАТО, я буду її всіляко підтримувати", - додав голова парламенту.

Він також додав, що цієї осені має бути проведена реформа парламенту. Зокрема, планується змінити кількість парламентських комітетів, а також розглянути питання зняття депутатської недоторканості.

"Хочу звернутись до всіх ще з однією темою - це реформа парламенту. Ми будемо мати дискусії. Ще не завершене питання про тимчасові слідчі комісії. Я, колеги, розраховую, що ми цієї осені зможемо розглянути важливий закон для реформи українського парламенту. Це загальна логіка, яка пропонується на осінь", - підсумував спікер.

Нагадаємо, в перший пленарний тиждень Верховна рада розгляне законопроекти блоку національної безпеки і закон про бізнес-омбудсмена.

На початку серпня Парубій анонсував, що ВР восени розгляне проект Виборчого кодексу, оновлення ЦВК і імплементаційні законопроекти в закон про національну безпеку.