Падіння курсу євро незначно вплине на котирування акцій українських компаній у середньостроковому періоді, - аналітик.

Падіння курсу євро незначно вплине на котирування акцій українських компаній в середньостроковому періоді. Таку думку висловив аналітик ІК Phoenix Capital Олександр Лозовий.
«Зміцнення гривні збільшить вартість продукції експортних галузей на європейському ринку. Так, наприклад, з огляду на невелику питому вагу країн ЄС у структурі експорту продукції металургії (15,4% у 2009 р.) погіршення конкурентоспроможності на європейському ринку надасть невеликий ефект на показники діяльності компаній металургійного сектора. Курс євро і, в значній мірі, характер зміни українських фондових індексів будуть в найближчому часі залежатиме від вирішення боргової кризи в Греції і його можливого поширення на інші країни єврозони. Здешевлення євро також сприятиме зростанню імпорту з ЄС і погіршення торговельного балансу. Проте, ми очікуємо, що даний ефект буде незначним», - відзначив аналітик.
Він також нагадав, що падіння курсу євро стало наслідком збільшення ризику дефолту Греції за зовнішніми боргами на тлі зниження суверенного рейтингу країни до спекулятивного статусу, а також побоюванням розповсюдження боргової кризи на Португалію, Іспанію, і інші країни Єврозони. «Як наслідок, відбулася переоцінка ризиків цінних паперів країн з економікою, що розвивається, і зниження вартості фондових індексів. Поширення боргового кризи суттєво вдарило по акціях банківського сектору», - резюмував О.Лозовий.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся